• Başvuru İnceleme Süreci

Başvuru İnceleme Süreci

Başvuru inceleme süreci nasıl ilerler?

Amazon müşterilerine olumlu katkı sağlayacak gelir ortakları arıyoruz. Kitlesini Amazon’daki ürünlere yönlendirmek isteyen işine bağlı bir inceleme yazarı, stilist, içerik oluşturucusu veya küratörseniz tam olarak aradığımız siz olabilirsiniz.

Kaydolduktan ve uygun satış sayısına ulaştıktan sonra (ilk 180 gün içinde sizden en az üç satış istiyoruz) Gelir Ortaklığı ekibimiz başvurunuzu kontrol eder. Kişisel siparişlerin dikkate alınmadığını lütfen unutmayın. İnceleme sürecinde müşteri deneyimi beklentilerinin karşıladığından emin olmak için verdiğiniz tüm siteleri (web siteleri, mobil uygulamalar ve sosyal ağ sayfaları) kontrol ederiz. Bu sitelerin tamamında güçlü orijinal içerikler bulunmalıdır. (reklam içerikleri çıkarıldığında bile) - en az 10 gönderi bulunması temel kuraldır. Bunlar herkese açık olmalıdır. Örneğin, bu gönderiler kapalı bir grupta bulunmamalı ya da görüntülenebilmesi için ödeme gerektirmemelidir. Uygun olmayan siteler hiçbir koşul altında bu programa katılamaz.

Bu kategorilerin her biri için aradığımız bunlardır. Başvurunuzu göndermeden önce ve inceleme süresi boyunca bunları lütfen dikkatli bir şekilde inceleyin. Bu standartları karşılamaması durumunda başvurunuzu reddederiz. Bir başvuru reddedildikten sonra ne yazık ki tekrar incelemeye alamıyoruz. Doğru trafik kaynaklarını inceleyebilmemiz için site listenizi güncel tutmayı da ihmal etmeyin.

Web Siteleri

Web sitenizdeki içerik güncel olmalıdır. İçerikler genel olarak son 60 gün içinde gönderilmiş olmalıdır. Web sitesinin sahibi siz olmalısınız.

Mobil Uygulamalar

Uygulamanız Mobil Uygulama İlkesi gereksinimlerimizi karşılamalıdır.

Sosyal Ağlar

Şu anda sadece şu sosyal ağları kabul ediyoruz: Facebook (açık grup sayfaları ve hayran sayfaları dahil ancak kişisel sayfalar dahil değil), Instagram, Twitter, YouTube, ve Twitch. tv. Başvurunuz sosyal medya sayfanızın tam URL'sini açıkça listelemelidir (sadece sosyal ağ URL'sini listelemeyin: ör. "Facebook.com", "instagram.com".)

Hatırı sayılır sayıda organik takipçiye / beğeniye sahip (genellikle en az 500 olmak üzere) sosyal ağ hesabınız veya grubunuz oluşturulmuş olmalıdır. Herkese açık olmalıdır (örneğin, kapalı veya gizli grup sayfaları olmaz) ve gönderilerinizin veya takipçi / abone sayısının takip etmeyenlerden gizlendiği bir sosyal medya sayfasıyla başvuru yapamazsınız.

Başvuru için SSS

Sitemde / sitelerimde özel “etiketli” bağlantılar kullanmadığım için hesabım reddedildi, bunlar nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Gelir Ortaklığı özel bağlantıları, Amazon ürün bağlantılarına gömülü tanımlayıcılardır (ör. abcd-20). Bu etiketler başvurunuzda beyan edilen sitelerdeki Amazon ürün bağlantılarınıza yerleştirilmelidir. Özel “etiketli” ürün bağlantıları oluşturmak için buraya tıklayın.

Önceki hesabınız reddedildikten sonra yeniden başvurduysanız, lütfen sitenizdeki Amazon ürün bağlantılarını yeni başvurunuzda özel “etiketli” bağlantılar içerecek şekilde güncelleyin.

Başvurum neden orijinal olmayan içerik veya içerik eksikliği nedeniyle reddedildi?

Bir web sitesini incelerken, bir müşterinin sitenizi arama sebebine dair fayda sağlayan bir neden ararız. Bir gelir ortaklığı sitesinin kolayca elde edemeyecekleri bir konu veya ürün hakkındaki bilgiyi müşteriye sağlayarak onlara değer katan bir site olmasını istiyoruz. Bir web sitesinin başvurunuzu değerlendirdiğimizde bu bileşenleri örnekleyen orijinal içeriği göstermesi gerekir.

Başarılı siteler müşteriye başka hiçbir yerde bulunmayan benzersiz bir deneyim veya bilgi verecektir. Belirli bir konu hakkında iyi yazılmış bilgiler sizin bir hedef kitle oluşturmanıza yardımcı olur ve aynı zamanda müşteriye sitenizi yalnızca bir kez değil, gelecekte de ziyaret etmesi için bir neden verir.

Başvurum ticari marka ihlali nedeniyle reddedildi. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Siteniz Amazon ticari markalı materyallerin onaylanmamış kullanımını içermemelidir. Bu Amazon ile ilişkinizi yanlış yansıtabilecek kelimeleri, resimleri, Amazon müşteri incelemelerini veya diğer ticari markalı materyalleri içerir.

Programa giriş için yeniden değerlendirilmek üzere yeniden başvurmadan önce lütfen sitenizin Ticari Marka Yönergelerimize uygun olduğundan emin olun.

Faydalı Notlar

İşletim Anlaşması kapsamında burada belirtilen şekilde kendinizi Amazon Gelir Ortağı olarak tanımlamanız gerektiğini de lütfen unutmayın. Herhangi bir kişiye ya da kuruluşa bağlantılarınızı kullanması için bedel, ödül veya teşvik sağlayamaz ya da bağlantılarınızı kullanarak sizi desteklemesini isteyemezsiniz. Buna örnek olarak siparişlerden elde edeceğiniz geliri bir yardım kuruluşuna bağışlayacağınızı söylemek veya sizi ya da şirketinizi desteklemek için bağlantılarınızın kullanımını teşvik etmek verilebilir.