Türkiye

Komisyonlar

Mobil uygulamamdan ne komisyonu kazanacağım?

Elde edeceğiniz komisyon geliri mevcut Gelir Ortaklığı programı ile tutarlı olacaktır. Cep telefonu ve tablet uygulamaları üzerinden yapılan tüm satın almalarda da aynı komisyon yapısı çerçevesinde komisyon geliri kazanırsınız. Daha fazla bilgi edinmek için komisyon geliri tarifesi sayfasını ziyaret edin.

Kullanıcılar mobil cihazları üzerinden mobil için iyileştirilmiş bir web bağlantısına tıklayıp Amazon ürünlerini daha sonra bilgisayarları üzerinden satın alırsa komisyon geliri kazanacak mıyım?

İşletim Anlaşması’nın “Koşullara Uyan Satın Alma” ve “Oturum” bölümlerine göre Gelir Ortakları, kullanıcıların herhangi bir cihaz üzerinden Amazon sepetlerine eklediği ve ardından satın aldığı ürünlerden komisyon elde eder. Kullanıcılar ürünleri sepetlerine ekledikleri sırada Amazon’da oturum açmış olmalıdır. Ne yazık ki kullanıcı ilk adımda ürünü sepetine eklemezse cihazlar arası satın almalarda komisyon geliri sunamıyoruz.

Müşterim web sitemdeki bir Amazon bağlantısına tıkladığında bağlantı Amazon uygulamasında açılırsa (örneğin müşteri, telefonundaki tercihleri Amazon bağlantılarının Amazon Alışveriş uygulamasında açılacağı şekilde ayarlarsa) yine de komisyon alacak mıyım?

Evet, web sitenizdeki Amazon bağlantıları Amazon Alışveriş uygulamasında veya bir mobil tarayıcı üzerinden Amazon.com adresinde açılırsa, müşterinin tıklaması kimliğiniz ile ilişkilendirilerek kaydedilir.

Ne düşünüyorsunuz?

Amazon Gelir Ortaklığı Programı Merkezi web sitesi hakkında öneri veya yorumlarınız var mı? Bize ulaşın.