Türkiye

Başlangıç Kılavuzu ve Temel Bilgiler

Mobil Uygulama İlkesi
 • Bu Mobil Uygulama İlkesi (“Mobil Uygulama İlkesi”), Onaylı Mobil Uygulamanıza Özel Bağlantılar eklemeniz ile ilgilidir. “Biz”, duruma bağlı olarak Amazon Services LLC ya da bağlı şirketlerinden herhangi biri anlamına gelir. Siz”, Onaylı Mobil Uygulama ile ilişkili gelir ortaklığı hesabının kullanıcı aracısı anlamına gelir. Aşağıda yer alan, bu sayfada tanımlanmamış ve ilk harfi büyük yazılmış tüm terimler, İşletim Anlaşması’nda açıklanan anlamlarda kullanılmıştır. Bu Mobil Uygulama İlkesi’ne tam uyumluluk daima gereklidir ve bu Mobil Uygulama İlkesi’ne yönelik herhangi bir ihlal, otomatik olarak İşletim Anlaşması’nı sonlandırır.
 • Mobil Uygulamanız:
  1. a) Google Play, Apple veya Amazon uygulama mağazalarından birinde mevcut olmalıdır;
  2. b) ücretsiz olarak indirilebilmelidir ve tüm Amazon bağlantılarına ücretsiz olarak erişilebilmelidir;
  3. c) özgün içeriğe sahip olmalıdır;
  4. d) Amazon’un kendi alışveriş uygulaması işlevini taklit etmemelidir;
  5. e) fiyat takibi ve/veya fiyat uyarısı işlevlerine sahip olmamalıdır;
  6. f) WebViews’te Amazon web sayfalarına yer vermemeli veya bu sayfaları oluşturmamalıdır.
 • Amazon.com sitesinde bir değişiklik bildirimi veya düzeltilmiş bir Mobil Uygulama İlkesi yayımlayarak, bu Mobil Uygulama İlkesi’ni kendi takdirimizle istediğimiz zaman değiştirebiliriz. HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLEMEZ BULMANIZ DURUMUNDA TEK ÇÖZÜMÜNÜZ, PROGRAMA KATILIMINIZI SONLANDIRMAKTIR. AMAZON.COM SİTESİNDE BİR DEĞİŞİKLİK BİLDİRİMİ VEYA DÜZELTİLMİŞ BİR MOBİL UYGULAMA İLKESİ YAYIMLAMAMIZIN ARDINDAN ONAYLI MOBİL UYGULAMANIZDA ÖZEL BAĞLANTILARA YER VERMEYE DEVAM ETMENİZ, DEĞİŞİKLİĞE YÖNELİK BAĞLAYICI KABULÜNÜZ NİTELİĞİNDEDİR.
 • İcrası sadece kendi takdirimize bağlı olmak üzere, Özel Bağlantıların izinsiz kullanımına karşı veya bu Mobil Uygulama İlkesi’ne aykırı herhangi bir kullanıma karşı önlem alma hakkımızı saklı tutarız.

Zaten bir Gelir Ortaklığı hesabım var. Uygulamalarım için yeni bir hesap oluşturmalı mıyım?

 • Mevcut hesabınızı öncelikle web siteniz için kullanıyorsanız, takip ve yönetim işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla, uygulamalarınız için yeni bir Gelir Ortaklığı hesabı oluşturmanızı öneririz. 
 • İki ayrı hesap kullanmak istemiyorsanız, mobil kullanıma uygun Gelir Ortaklığı araçlarını kullanarak mevcut bağlantılarınızın düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız. Aksi belirtilmedikçe, bağlantı araçlarımız mobil web sitenizde çalışır. Flash tabanlı pencere öğeleri gibi araçlar, bir simge ile birlikte “Bu pencere öğesi/banner mobil cihazlarda çalışmayabilir” iletisi gösterir. Böylece bu araçları mobil web sitenizde kullanmaktan kaçınabilirsiniz. 

Nasıl başlarım?

 • İşletim Anlaşması’nı ve Mobil Uygulama İlkesi’ni inceleyin.
 • Farklı bir Mağaza Kimliği ile, Gelir Ortaklığı Merkezi’nde mobil uygulamalarınızı web özelliklerinizden ayrı bir şekilde takip edin. Parçalı takip ve raporlama seçeneklerinden yararlanabilir, Mobil Gelir Ortaklığı promosyonlarına hak kazanabilirsiniz. Aynı kullanıcı adını ve şifreyi kullanarak Gelir Ortaklığı Merkezi’nden yeni bir Mağaza Kimliği alabilirsiniz. Her mobil işletim sistemi sürümü veya uygulama versiyonu için uygulama Mağaza Kimliğinizin altında ayrı takip numaraları kullanın.
 • Uygulama mağazası indirme URL’lerinizi Gelir Ortaklığı Merkezi’ne kaydedin ve bu URL’leri güncel tutun. Bu bir program koşuludur ve Mobil Gelir Ortaklığı promosyonlarını hedeflememizi kolaylaştırır.
 • Uygulamanızda yönlendirme URL’lerinden kaçının ve Amazon Alışveriş uygulamasına derin bağlantı özelliğinden yararlanın. Amazon Alışveriş uygulamasına derin bağlantı sağlama özelliği, iOS9 sürümünden itibaren varsayılan özellik olarak etkinleştirilmiştir. Amazon Alışveriş uygulaması olan müşteriler, Apple’ın Evrensel Bağlantılar teknolojisini kullanarak uygulama içindeki uygun sayfaya otomatik olarak derin bağlantı sağlar. Şu anda Android kullanıcılarına da benzer bir deneyim sunmak için çalışıyoruz. Sizi gelişmelerden haberdar edeceğiz.

Gelir Ortaklığı bağlantılarını mobil uygulamama entegre etmek için nasıl onay alabilirim?

 • İşletim Anlaşması’na ve Mobil Uygulama İlkesi’ne uygun olan mobil uygulamalar onay alabilir. Amazon’un mevcut mobil alışveriş sitesinin veya Amazon mobil uygulamalar paketinin sunduğu deneyimlerden önemli derecede farklı deneyimler sunan uygulamalar da onay için göz önünde tutulur. Mevcut Amazon uygulamalarını taklit eden özelliklere sahip uygulamalar onay alamayabilir. Alışveriş ve alışveriş işlevleri odaklı uygulamaların katılımı onaylanmayabilir.

Yenilikler

Mobil Uygulamalar | Mobil uygulama geliştiricilerinden gelen Gelir Ortaklığı Programı başvuruları şu anda kabul ediliyor.Hemen başvur

Ne düşünüyorsunuz?

Amazon Gelir Ortaklığı Programı Merkezi web sitesi hakkında öneri veya yorumlarınız var mı? Bize ulaşın.