Amazon Gelir Ortaklığı Sahtecilikle Mücadele Politikası nedir?


Amazon Gelir Ortaklığı Sahtecilikle Mücadele Politikası
Amazon olarak müşterilerimize güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çaba göstermekteyiz. Orijinal olmayan veya sahte ürünlerin (hukuka aykırı olarak taklit edilen, çoğaltılan veya üretilen ürünler dahil) satışı kesinlikle yasaktır. Bu tür ürünleri tespit ettiğimizde bu ürünleri kaldırıp ürünü listeleyen satıcı hakkında işlem başlatırız.

Amazon Gelir Ortağı olarak, bir marka ile bağlantılı şekilde “taklit”, “sahte” veya “orijinal olmayan” gibi ifadeler kullanmamalı veya sahte ürünleri ya da başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden ürünleri bilerek tanıtmamalısınız. Bu politikaya riayet edilmemesi, ödemelerin alıkoyulması ve diğer hukuki sonuçlar dahil olmak üzere hesabınızın askıya alınmasına ya da sonlandırılmasına yol açabilir.

S: Bu ifadeleri neden kullanamıyorum?
Amazon’un fikri mülkiyet haklarını koruma taahhüdü ile tutarlı olacak şekilde Amazon, bir ürünü tanımlamak için bir marka adıyla bağlantılı şekilde “muadil”, “sahte” veya “orijinal olmayan” ifadelerinin kullanımına izin vermemektedir. Örneğin, bir ürünü "sahte yılan derisi" çanta veya "sahte kürk manto" olarak tanımlayabilirsiniz, ancak ürün Goodthreads tarafından üretilmediyse "sahte Goodthreads gömlek" veya "Goodthreads çanta muadili" ifadeleriyle satış için tanıtım yapamazsınız.

S: Bir ürünün stil açısından bir benzerini müşteri kitleme önermek istiyorum (ör. bu Amazon Fashion tişörtlerini beğendiyseniz bunları da beğeneceksiniz). Bu uygun olur mu?
Evet. Şu ifadeleri müşteri kitlenizle paylaşabilirsiniz: “Görseldeki ürünleri satın alın”, “ilham kaynağı”, “benzer ürün”.

S: Satıcılar için politikanız nedir?
Amazon'daki satıcıların; ticari markaları (logolar dahil), telif haklarını veya patentleri ihlal eden ürünleri listelemesine ya da ürünlerini müşteriyi yanlış yönlendirecek veya başka bir kişinin haklarını ihlal edecek şekilde tanımlanasına izin verilmez. Satıcılar için Fikri Mülkiyet Politikası’nın tamamını; telif hakları, ticari markalar ve patentler hakkında SSS dahil olmak üzere burada bulabilirsiniz.

S: Amazon, mağazasında bağlantı verdiğim, politikayı ihlal eden bir ürün tespit ettiğinde ne olur?
Tespit ve yürütme faaliyetlerimizin bir sonucu olarak Amazon, listelenen şüpheli ürünleri kaldırabilir. Müşteri kitleniz için bu ürünlerden birine bağlantı verdiyseniz bağlantı çalışmayacaktır.