Neden kendimi bir Ortak olarak tanımlamalıyım? Bunu sosyal medyada nasıl yapmalıyım?

Gelir ortaklığı bağlantısı paylaştığınızda bunu kitlenize açıklamanız önemlidir.  Kitlenizi nereye ve hangi sebeple yönlendirdiğiniz konusunda şeffaf olursanız size daha çok güveneceklerdir.  Gelir Ortaklığı Programı’nın gerekliliklerini karşılamak için (1) bağlantılarınızla birlikte yasalara uygun şekilde bilgi vermeniz ve (2) Amazon Gelir Ortağı olduğunuzu Sitenizde İşletim Anlaşması’nın gerektirdiği dilde belirtmeniz gerekmektedir.

Federal Ticaret Komisyonu (FTC) yönetmeliklerine uymak için bağlantıyla paylaştığınız açıklama:

  1. Anlaşılır olmalıdır. Açıklamanın anlaşılır olması için "(ücretli bağlantı)", "#reklam" veya "Komisyon Geliri" gibi basit açıklamalar da yeterlidir.
  2. Belirgin olmalıdır.  Açıklama; gelir ortaklığı bağlantısında veya ürün incelemesinde müşterilerin kolayca fark edebileceği bir yere yerleştirilmelidir.  Müşterileriniz açıklamayı bulmak için özel çaba sarf etmemelidir.          

Ayrıca İşletim Anlaşması gereğince sitenizde şu ifade anlaşılır ve belirgin şekilde yer almalıdır:  "Bir Amazon Gelir Ortağı olarak nitelikli satın alımlar üzerinden kazanç elde ediyorum."  Kullanıcı tarafından oluşturulmuş sosyal medya içeriklerinde bu ifade hesabınızla ilişkilendirilmelidir.

Bunun yanı sıra Gelir Ortakları ilgili sosyal medya platformunun temel ilkelerini de göz önünde bulundurmalıdır.  Örneğin, Gelir Ortakları Facebook'un Markalı İçerikler aracını kullanabilir.

FTC Destek Kılavuzları hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: https://www.ftc.gov/tips-advice/business-center/guidance/ftcs-endorsement-guides-what-people-are-asking#affiliate